Zásilky expedujeme i na Slovensko!

VODNÍ FILTR AQ-5300+ MAX FLOW

Neohodnoceno

Aquasana 3-stupňový filtrační systém s technologií Claryum®. Filtr má zvýšený průtok vody, 2,7 litrů za min. Filtrační technologie má prokázanou účinnost selektivní sub mikronové filtrace. Výhoda je v patentu filtrace, NSF certifikaci a prokazatelnosti testů (snižuje 77 kontaminantů). Zachovává zdravé minerály a přirozenou chuť vody. Navrženo též s ohledem na životní prostředí při recyklaci.

8 499 Kč
Dostupnost: Skladem
Můžeme doručit do:
22.5.2024
VODNÍ FILTR AQ-5300+ MAX FLOW
Neohodnoceno

Detailní popis produktu

Iontová výměna, sub-mikronová filtrace, kombinace aktivního uhlí a zeolitu to vše pro zachování maximální přirozenosti vody. Filtr nevyrábí tzv. hladovou vodu, která se musí remineralizovat. 

Balení včetně filtračních vložek a redukce pro EU standardy - součástí balení je v EU vyrobená T-redukce pro použití na naše standardy. K dispozici tak máte 3/8 a 1/2 závity.

NSF certifikovaná Claryum® filtrační technologie byla nezávisle testována a bylo prokázáno, že odstraňuje více než 97% chlóru a chloraminů. Také mj. snižuje:

 • Těžké kovy, jako je olovo a rtuť
 • Cysty odolné vůči chlóru, jako je giardia a kryptosporidium
 • Organické chemikálie, jako jsou herbicidy, pesticidy a těkavé organické látky (PFOA/PFOS, VOCs, MTBEs)
 • Léčiva (estron a ibuprofen)
 • Snižuje prokázaně 77 kontaminantů při zachování prospěšných minerálů pro optimální hydrataci (kompletní seznam ke stažení zde: 5300 vykon)
 • Made in USA (Sun Water Systems, Haltom City, Texas)

JAK TO CELÉ FUNGUJE?

Aktivní granulované uhlí a zeolit snižuje množství farmaceutik, herbicidů, pesticidů a těkavých organických látek. Včetně pre filtru pro zachycení větších částic, aby nedocházelo k zanášení sub mikronové filtrace. Katalycký uhlík se zaměřuje na redukci chlóru a chloraminy. Iontová výměna filtruje těžké kovy (olovo, rtuť).

Absolutní mechanická sub mikronová filtrace (0,0005 mm) zachytává cysty (giardia, kryptosporidium), pro srovnání průměrné mikroplasty mají cca 2,5 mikronu = 0,0025 mm.

Tato filtrace patří do skupiny filtrací, které jsou dle EPA (Enviromental Protection Agency, www.epa.gov), mezi nejlepšími dostupnými technologiemi pro odstranění organických chemických látek jako jsou pesticidy, herbicidy a průmyslové chemikálie.

Nejedná se tedy o nějaké "no-name" zařízení bez bezpečnostních testů nebo zařízení bez certifikátů, které nebylo dostatečně prověřeno při zátěži apod.

VÝHODY 5300+ VODNÍHO FILTRU:

 • Certifikace NSF (nezávislé testování) - 42, 53, 401, P473 - nebývá úplně běžně dostupná certifikace filtračních zařízení
 •  Jasně deklarovaný výkon a parametry (vždy se ptejte na použité materiály, patenty a celkový výkon filtrace na konci spotřební doby)
 •  Claryum® - co nejvíce přirozená voda v optimální kvalitě při zachování velmi dobré chuti
 • Zvýšený průtok vody (2,7 l/min.)
 •  Navrženo s ohledem na životní prostředí. Design systému snižuje plastový odpad, minimalizací plastových dílů na jedno použití.
 • Twist-off design pro snadnou výměnu filtrační vložky

TECHNICKÉ PARAMETRY AQ-5300+

Název filtrační vložky: AQ-5300+R
průtok: 0.72 gpm (2.7 l/min.)
Max. kapacita: 3,028 litrů
Minimální tlak: 20 psi (1.40 kg/cm2), maximální tlak 80 psi (optimum 0,13-0,55 MPa)
Minimální teplota: 4.44° C
Maximální teplota: 32.22° C

Optimální životnost filtračních vložek: 6 měsíců

INSTALACE:

VÝMĚNA FILTRAČNÍCH SLOŽEK:

Aquasana AQ-5300+ je vodní filtr na bázi granulovaného aktivního uhlí a zeolitu. Je snadno instalovatelný a vhodný pro každou domácnost či firmu. Odstraňuje chlór, těžké kovy, pesticidní látky, těkavé organické látky a mechanické nečistoty. Balení včetně filtračních vložek.

Zlepšuje kvalitu, chuť a vůni vody, a odstraňuje vše škodlivé z kohoutkové vody. Filtr je vhodný pro soustavné užívání.

Claryum® selektivní filtrační technologie uchovává přirozeně se vyskytující minerály prospěšné ve vaší vodě, jako je vápník, draslík a hořčík.

CERTIFIKACE NSF

Celý systém testován a certifikován podle standardů NSF / ANSI 42, 53, 401 + P473.

 • Systém je nastaven na výměnu filtračních vložek každých 6 měsíců.
 • Používejte pouze na studenou mikrobiologicky nezávadnou vodu. Pouze pro vodu z vodovodního řádu.
 • Certifikováno pro snížení obsahu cyst.
 • Zařízení nevyžaduje připojení elektrické energie.
 • Filtr je určen pro filtraci vody z vodovodního řádu.

 

JAKÝ FILTR BUDE TOU NEJLEPŠÍ VOLBOU?

Ideální je filtrační systém, který nabízí různé metody odstranění nečistot. Většina systémů se ale nezabývá kombinovaným odstraněním organických a anorganických nečistot.

Filtr ve stylu karafy nebo džbánu
Tento filtr ve stylu džbánu s protékající vodou je obvykle nejméně účinný filtr, pokud jde o odstranění škodlivých kontaminantů.

Je certifikovaný na odstranění pouze pěti látek, tento filtr je určen především pro zlepšení chuti a vůně. Nejdůležitější a typické je, že neodstraňuje nebezpečné trihalometany, těkavé organické sloučeniny a parazity.

Filtr na bázi reverzní osmózy
Reverzní osmóza (RO) odstraní více nečistot. Nicméně odstraňují z vody rovněž přírodní minerální látky. Můžete do této vody přidat zpět nezbytné minerály, ale je to další krok, na který musíte pamatovat, abyste měli přirozeně zdravou vodu. RO filtry jsou proto také trochu dražší.

Filtr s iontovou výměnou
Iontová výměna je určena k odstranění rozpuštěných solí ve vodě, jako je vápník. Tento systém vlastně změkčí vodu nebo vymění přírodně vytvořené minerální ionty ve vodě za vlastní ionty, čímž neutralizuje jejich škodlivý účinek vytvořením vodního kamene.

Systém iontové výměny byl původně využíván v kotlích a ostatních průmyslových situacích, později se stal populární také v zařízeních na domácí čištění vody, které obvykle pro vyšší účinnost kombinují s uhlíkovým systémem.

Destilační filtr
Destilace je jednoduchý proces s vroucí vodou na vytvoření páry. Pára se ochlazuje, kondenzuje a tvoří kapičky vody bez minerálů, které jsou uloženy v zásobníku. V kombinaci s uhlíkem je výsledek 99,9% čistá voda bez kontaminantů. Stejně jako filtr reverzní osmózy, jsou i zde odstraněny všechny zdravé minerály.

Filtry se zrnitým uhlíkem a filtry s uhlíkovým blokem
Jedná se o nejběžnější typy instalující se na / pod pracovní desku kuchyňské linky.

Granulované filtry s aktivním uhlíkem a systémy uhlíkových bloků mají stejný proces odstraňování kontaminantů – adsorpci, což je chemická nebo fyzikální vazba kontaminantů na povrchu filtračního média.

Granulované aktivní uhlíky jsou uznávány agenturou na ochranu životního prostředí EPA jako nejlepší dostupná technologie pro odstranění organických chemických látek, jako jsou herbicidy, pesticidy a průmyslové chemikálie. Negativum granulovaných uhlíkových filtrů je, že sypký materiál uvnitř filtrů se může spojovat a voda si pak začne vytvářet stezky přes uhlíkový materiál a může tak unikat filtrování.

Uhlíkové bloky nabízejí stejnou vynikající filtrační schopnost, ale jsou komprimovány uhlíkovým médiem v pevné formě. To eliminuje spojování uhlíků a dává možnost přesně kombinovat více médií ve filtračním zásobníku. Tím, že kombinuje různá média, může být dosažena schopnost selektivně odstranit širokou škálu kontaminujících lá­tek.

Struktura submikronových pórů poskytuje další výhody plynoucí z redukování parazitických prvoků. Vytvořením submikronové fyzické bariéry může filtr eliminovat nebezpečné organismy, jako jsou Cryptosporidium a Giardia.

A na závěr ještě pár informací o vodě jako takové.

CO JE VE VAŠÍ SKLENICI VODY?

Věděli jste, že nejčistěji vypadající voda nemusí být nutně nejzdravější? Někdy největší nebezpečí pitné vody nemusí být vidět, může být bez chuti i bez zápachu. Nečistoty v pitné vodě mohou pocházet z různých zdrojů.

Existuje mnoho různých toxických syntetických chemických látek používaných v dnešní společnosti. A jejich seznam bohužel roste každý rok.

Aby toho nebylo málo, dokonce i některé přirozeně se vyskytující látky mohou být škodlivé, když skončí v pitné vodě.

Pak je tu otázka úpravy vody a nesčetné množství znečišťujících látek, které mohou vyplynout z procesu dezinfekce. Konečně, distribuční systémy a potrubí tvoří nebezpečí samy o sobě.

Buďte si jistí, že vaše pitná voda podléhá mnoha potenciálním místům kontaminace. A upřímně řečeno, tato potenciální rizika se mohou lišit od jednoho vodního zdroje ke druhému.

Aby vaše voda byla bezpečná na pití, vaše místní úpravna vody s největší pravděpodobností přidá chlór, oxid chloričitý nebo chloraminy. Praxe přidání chlóru do pitné vody začala v pozdních letech 1800 a v roce 1904 se stala standardem v úpravě vod, a většinou to tak zůstalo dodnes. Zatímco chlór účinně zabíjí škodlivé, nemoc způsobující mikroorganismy, dochází ve stejnou dobu obvykle k jinému nežádoucímu vedlejšímu účinku.

Dodávky vody přirozeně obsahují organické látky, jako jsou rozpadající se vegetace. Dezinfekční látky s obsahem chloru s nimi reagují a vytvářejí toxické vedlejší produkty chemické dezinfekce.

POTENCIÁLNĚ NEBEZPEČNÉ ÚČINKY VEDLEJŠÍCH PRODUKTŮ DEZINFEKCE

Některé z více nebezpečných vedlejších produktů dezinfekce jsou vytvořeny z chlórování vody a obsahují trihalometany (THM) a těkavé organické sloučeniny (VOC).Tyto vedlejší produkty chlóru mohou vyvolat tvorbu volných radikálů v těle.

Zde jsou některé z více nebezpečných vedlejších produktů chlorace, a jejich přidružené podezření na nežádoucí účinky:

Trihalometany (THM):

 • Způsobují rakovinu u laboratorních zvířat
 • Vyvolávají tvorbu volných radikálů v těle

Těkavé organické sloučeniny (VOC):

 • Vedou k depresi centrálního nervového systému a způsobují ospalost
 • Mohou dráždit kůži a sliznice

Kyselina halogenoctová (HAA):

 • Představuje třídu B2 pravděpodobnosti lidského karcinogenu
 • Může vyvolat onemocnění jater u pokusných zvířat na velmi vysoké úrovni

Některé z nejčastěji nalezených látek obsahují:

 • MTBE (methyl-terc-butyl éter) – chemickou látkou přidávanou do paliva pro zvýšení oktanového čísla, při vysokých dávkách potenciální lidský karcinogen

PROČ VAŠE TĚLO POTŘEBUJE ZDRAVOU VODU?

Vaše tělo závisí na čisté vodě, aby plnilo své denní funkce jako je trávení, teplota, krevní regulace, dýchání a detoxikace. Zejména schopnost vašeho těla odplavit toxiny a řádně vstřebávat živiny do značné míry závisí na hojném přísunu čisté vody bez chemikálií. Čím více stresu, toxinů a škodlivin, tím více vody potřebuje. Množství a kvalita vody, kterou používáte, do velké míry ovlivňuje schopnost vašeho těla zbavit se přebytečného tuku a správně udržovat největší plochu vašeho těla, kůži. Zatímco celé vaše tělo je tvořeno ze 72 procent z vody, vaše pokožka je 80 procent vody. Voda je potřebná pro udržení pružnosti vaší pokožky a tvoří bariéru proti vlhkosti. Vaše krev tvoří více než 90 procent vody, a používá vodu k dopravě kyslíku, živin a protilátek v celém těle.

KOLIK VODY VAŠE TĚLO OPRAVDU POTŘEBUJE?

Osm sklenic vody denně je dobrý start, ale vaše tělo může potřebovat více. Dobrým pomocníkem je použít jako vodítko barvu moči. Pokud jste dobře hydratovaní, měla by být vaše moč být jasná, nebo téměř průzračná. Upozorňujeme, že toto vodítko nefunguje, když užíváte doplňky vitamínu B s riboflavinem, který mění barvu vaší moči na jasně žlutou.

Podle odhadů více než dvě třetiny všech lidí nepijí dost vody a trpí určitým stupněm dehydratace. Věděli jste, že jen 5 procent poklesu tělních tekutin může způsobit 25 až 30 procentní ztrátu energie? Bohužel mnoho lidí se obrací na stimulanty jako je kofein a cukr, aby posílili své energetické hladiny, když se cítí vyčerpaní. Problém je, že tyto látky jen dále zvyšují vaši potřebu vody, stejně jako potenciálně způsobují nesčetné množství dalších zdravotních problémů.

Příště, až budete cítit pokles vaší energie, dopřejte si v pohodě plnou sklenici vody a uvidíte, jestli zaznamenáte rozdíl v tom, jak se cítíte.

 A JAK JE TO U DĚTÍ?

Děti potřebují na půl kila své tělesné hmotnosti třikrát více vody než dospělí. Protože jejich imunitní a detoxikační systémy nejsou ještě plně vyvinuty, působí na ně mnohem více jakékoliv nežádoucí účinky nečistot ve vodě.

Zvláště olovo je pro děti nebezpečné. Ve zdrojích pitné vody se rovněž začínají objevovat pesticidy a herbicidy. Vzhledem k tomu, že děti ve vývoji nejsou plně schopné odstranit je ze svého těla, vědci stále více nabývají podezření, že je to jeden důvod k explozi počtu případů autismu a ADHD.

Porucha pozornosti a hyperaktivní chování u dětí byly spojené se změnami hladiny hormonů štítné žlázy, proto ona podrážděnost a agresivní chování. Pesticidy a herbicidy mají prokazatelně nepříznivý vliv na hormony štítné žlázy.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Instagram zdravablondyna NA INSTAGRAMU
přidejte se k nám!
Naší komunitu žen, maminek, tatínků (pár jich tu máme!) si hýčkáme.
Díky newsletterům budete s předstihem vědět o všech akcích, slevách,
novinkách i předprodejích. Některé nákupní bonusy zasíláme pouze našim odběratelům!
Každý měsíc se navíc bude automaticky účastnit slosování o dárkový poukaz.