Zásilky expedujeme i na Slovensko!

VODNÍ FILTR COUNTER TOP AQ-4000W

Neohodnoceno

Vodní filtr na bázi granulovaného aktivního uhlí a zeolitu. Odstraňuje chlór, těžké kovy, pesticidní látky, těkavé organické látky a mechanické nečistoty. 

Položka byla vyprodána…
3 399 Kč
Dostupnost: Momentálně nedostupné
VODNÍ FILTR COUNTER TOP AQ-4000W
Neohodnoceno

Detailní popis produktu

Aquasana, Counter Top je vodní filtr na bázi granulovaného aktivního uhlí a zeolitu. Je snadno instalovatelný, a proto vhodný pro každou domácnost či firmu. Odstraňuje chlór, těžké kovy, pesticidní látky, těkavé organické látky a mechanické nečistoty. Balení je včetně filtračních vložek.

Claryum technologie zajišťuje filtraci 77 kontaminantů včetně zachování skvělé chuti.
Seznam filtrovaných kontaminantů dle certifikace filtru ke stažení zde:  AQ-4000_Performance_Data

Zlepšuje kvalitu, chuť a vůni vody, a odstraňuje vše škodlivé z kohoutkové vody. Filtr je vhodný pro soustavné užívání.

Certifikovaná filtrační technologie Claryum® odstraňuje více než 97% chloru a chloraminu, také odstraňuje:

 • těžké kovy (olovo, rtuť)
 • cysty odolné vůči chlóru (giardia, cryptosporidium)
 • organické chemikálie (herbicidy, pesticidy, VOC a MTBE)
 • některé produkty z kategorie léčiv (estron a ibuprofen)

Claryum® selektivní filtrační technologie uchovává přirozeně se vyskytující minerály prospěšné ve vaší vodě, jako je vápník, draslík a hořčík.

Věříme, že co nejvíce přirozené zachování klastrů vody má svoje benefity, než přístup filtrace přes reverzní osmózu, resp. destilaci vody + remineralizaci. Kdo hledá 100% čistou vodu může zvolit reverzní osmózu. Každá technologie má samozřejmě své pro a proti.

TESTOVÁNO DLE NSF STANDARDŮ
NSF/ANSI 42, 53, 401 a P473

 • Určeno výhradně pro studenou vodu.
 • Testováno v laboratoři.
 • Nepoužívat pro mikrobiologicky závadnou vodu. Pouze pro vodu z vodovodního řádu.
 • Certifikováno pro snížení obsahu cyst.

SNADNÉ ZAPOJENÍ

Filtr AQ-4000W je snadno instalovatelný na vodovodní baterii kuchyňské linky a jednoduchým způsobem se ovládá.

Nevyžaduje elektrické zapojení. Vše, co potřebujete k instalaci, je součástí balení.

Přepínací ventil na baterii vyžaduje klasický základní závit sítka (20 mm v průměru). Na jiné typy baterií nepůjde nainstalovat.

Instruktážní video:

UNIKÁTNÍ FILTRAČNÍ TECHNOLOGIE

Filter Counter Top používá selektivní filtraci. Moderní technologie pomáhá odstranit škodlivé nečistoty jako trihalometany a olovo, ale zachovává prospěšné minerály včetně draslíku a vápníku.

Exkluzivní pětifázový duální systém zásobníků odstraňuje nejprve sloučeniny, jako jsou chlór a sediment, a v další fázi umožňuje zaměřit se na více obtížný úkol, a to odstranění olova a syntetických chemikálií.

PATENTOVANÝ DVOJÍ FILTRAČNÍ SYSTÉM

Counter Top filtr používá kombinaci uhlíkové filtrace, iontové výměny a submikronové filtrace k výrobě skvěle chutnající a zdravější vody. Voda vyniká vynikající chutí.

Filtrační vložka „A“ odfiltruje největší znečištění – až ve velikosti 5 mikronů (0,005 mm). To zahrnuje jemné částice (zákal) a chlór.

Odstranění organických kontaminantů (pesticidních látek a trihalomethanů), koncentrovaných látek a toxických nečistot umožní druhá filtrační vložka „B“ až do velikosti 0,5 mikronů (0,0005 mm).

NEJLEPŠÍ MOŽNÝ KOMPLEXNÍ SYSTÉM FILTRACE - GRANULOVANÉ AKTIVNÍ UHLÍ A ZEOLIT

Granulované aktivní uhlí je dle EPA (Enviromental Protection Agency, www.epa.gov) nejlepší dostupná technologie pro odstranění organických chemických látek jako jsou pesticidy herbicidů a průmyslové chemikálie.

Unikátní technologie nabízí vynikající filtrační schopnosti s možností přesně kombinovat různá média (pětifázový duální systém).

Counter Top filtr umožňuje selektivně odstranit celou řadu nečistot. Spolehlivě odstraňuje vedlejší produkty chlóru a chlóru odolné organismy, parazity a prvoky – Giardia a Cryptosporidium jsou fyzicky filtrovány absolutním filtrem 0,5 mikronů (0,0005 mm).

Jedinečná submikronová struktura pórů je výhoda při snížení obsahu cyst. Vytvořením submikronové fyzické bariéry dojde k eliminaci nebezpečných organismů, jako je Cryptosporidium a Giardia.

Vysoká odolnost vůči běžně používaným dávkám chlóru nebo oxidu chloričitého je typická zvláště pro prvoky rodů Cryptosporidium a Giardia, resp. pro jejich trvalá stádia (oocysty a cysty).

PRINCIPY PATENTOVANÉ IONTOVÉ VÝMĚNY PRO LEPŠÍ FILTRACI VODY

 • Olovo je redukováno procesem komplexní iontové výměny, která nahrazuje škodlivé ionty olova zdravými ionty draslíku.
 • Herbicidy, pesticidy, průmyslová rozpouštědla a další syntetické chemikálie jsou odstraněny pomocí absorpce.
 • Vedlejší produkty chlóru a chlóru odolné organismy, parazité a prvoci Giardia a Cryptosporidium jsou fyzicky filtrovány absolutním filtrem 0,5 mikronů (0,0005 mm).

Iontová výměna je určena pro odstranění rozpuštěných solí ve vodě. Counter Top filtr změkčuje vodu a obstarává výměnu potenciálně škodlivých iontů ve vodě za zdravé ionty. Tím neutralizuje škodlivé účinky a tvorbu vodního kamene.

PRO DELŠÍ ŽIVOTNOST

Ucpání je běžný problém jednoduchých filtračních systémů. Systém duálních zásobníků eliminuje tento problém tím, že samostatný první filtr odstraní větší nečistoty. Tím se výrazně prodlouží životnost filtrační kazety, ale také rychlejší průtok čisté vody.

PŘÍSNÉ TESTOVÁNÍ V USA I V ČESKÉ REPUBLICE

Counter Top vodní filtr byl testován v USA podle NSF standardů (http://www.ns­f.org; NSF Standards 42 a 53) a velmi přísných platných předpisů ve státě Kalifornie ministerstvem zdravotnictví. Výrobek prošel úspěšně náročným testováním v České republice dle vyhlášky č. 409/2005 Sb., o hygienických požadavcích na výrobky přicházející do styku s pitnou vodou a na úpravu vody.

Testování provedl Zdravotní ústav se sídlem v Plzni v Centru hygienických laboratoří. Tento filtrační systém byl testován výrobcem na 200% kapacitě umožňující značnou rezervu výkonu.

analýza filtru Dr. Mercola

INDIVIDUÁLNÍ TEST FILTRAČNÍCH VLOŽEK

Váha nepoužitých filtračních vložek

 • Modrá filtračí vložka B – 189 g
 • Bílá filtrační vložka A – 187 g 

Váha použitých filtračních vložek po 9 měsících používání:

 • Modrá filtračí vložka B – 283 g (vysušeno před vážením)
 • Bílá filtrační vložka A – 284 g (vysušeno před vážením)

Celkem za 9 měsíců užívání filtru došlo k zachycení cca 191 g nečistot z kohoutkové vody. Měření proběhlo na Praze 9. Hodnoty jsou přibližné a odrážely aktuální stav, u každého vodovodního řádu a vložky očekávejme proto různě odlišné hodnoty kvůli odchylkám díky procesu zavodnění vložky.

Doporučuji vždy sledovat vodu a průtok filtru, jakmile se bude blížit doba výměny (6 měsíců). Pokud dojde třeba k havárii nebo se uvolní více nečistot do vody než je obvyklé, může dojít k dřívějšímu zanesení.

filtr pouzity

JAK VYMĚNIT FILTR

Co budete potřebovat?

vymena filtru aquasana

Uzávěry je potřeba dotahovat a povolovat s citem. Klíč Vám poskytne ideální páku pro uvolnění. Ideální je použít maticový konec klíče.

 

A na závěr ještě pár informací o vodě jako takové.

CO JE VE VAŠÍ SKLENICI VODY?

Věděli jste, že nejčistěji vypadající voda nemusí být nutně nejzdravější? Někdy největší nebezpečí pitné vody nemusí být vidět, může být bez chuti i bez zápachu. Nečistoty v pitné vodě mohou pocházet z různých zdrojů.

Existuje mnoho různých toxických syntetických chemických látek používaných v dnešní společnosti. A jejich seznam bohužel roste každý rok.

Aby toho nebylo málo, dokonce i některé přirozeně se vyskytující látky mohou být škodlivé, když skončí v pitné vodě.

Pak je tu otázka úpravy vody a nesčetné množství znečišťujících látek, které mohou vyplynout z procesu dezinfekce. Konečně, distribuční systémy a potrubí tvoří nebezpečí samy o sobě.

Buďte si jistí, že vaše pitná voda podléhá mnoha potenciálním místům kontaminace. A upřímně řečeno, tato potenciální rizika se mohou lišit od jednoho vodního zdroje ke druhému.

Aby vaše voda byla bezpečná na pití, vaše místní úpravna vody s největší pravděpodobností přidá chlór, oxid chloričitý nebo chloraminy. Praxe přidání chlóru do pitné vody začala v pozdních letech 1800 a v roce 1904 se stala standardem v úpravě vod, a většinou to tak zůstalo dodnes. Zatímco chlór účinně zabíjí škodlivé, nemoc způsobující mikroorganismy, dochází ve stejnou dobu obvykle k jinému nežádoucímu vedlejšímu účinku.

Dodávky vody přirozeně obsahují organické látky, jako jsou rozpadající se vegetace. Dezinfekční látky s obsahem chloru s nimi reagují a vytvářejí toxické vedlejší produkty chemické dezinfekce.

POTENCIÁLNĚ NEBEZPEČNÉ ÚČINKY VEDLEJŠÍCH PRODUKTŮ DEZINFEKCE

Některé z více nebezpečných vedlejších produktů dezinfekce jsou vytvořeny z chlórování vody a obsahují trihalometany (THM) a těkavé organické sloučeniny (VOC).Tyto vedlejší produkty chlóru mohou vyvolat tvorbu volných radikálů v těle.

Zde jsou některé z více nebezpečných vedlejších produktů chlorace, a jejich přidružené podezření na nežádoucí účinky:

Trihalometany (THM):

 • Způsobují rakovinu u laboratorních zvířat
 • Vyvolávají tvorbu volných radikálů v těle

Těkavé organické sloučeniny (VOC):

 • Vedou k depresi centrálního nervového systému a způsobují ospalost
 • Mohou dráždit kůži a sliznice

Kyselina halogenoctová (HAA):

 • Představuje třídu B2 pravděpodobnosti lidského karcinogenu
 • Může vyvolat onemocnění jater u pokusných zvířat na velmi vysoké úrovni

Některé z nejčastěji nalezených látek obsahují:

 • MTBE (methyl-terc-butyl éter) – chemickou látkou přidávanou do paliva pro zvýšení oktanového čísla, při vysokých dávkách potenciální lidský karcinogen

PROČ VAŠE TĚLO POTŘEBUJE ZDRAVOU VODU?

Vaše tělo závisí na čisté vodě, aby plnilo své denní funkce jako je trávení, teplota, krevní regulace, dýchání a detoxikace. Zejména schopnost vašeho těla odplavit toxiny a řádně vstřebávat živiny do značné míry závisí na hojném přísunu čisté vody bez chemikálií. Čím více stresu, toxinů a škodlivin, tím více vody potřebuje. Množství a kvalita vody, kterou používáte, do velké míry ovlivňuje schopnost vašeho těla zbavit se přebytečného tuku a správně udržovat největší plochu vašeho těla, kůži. Zatímco celé vaše tělo je tvořeno ze 72 procent z vody, vaše pokožka je 80 procent vody. Voda je potřebná pro udržení pružnosti vaší pokožky a tvoří bariéru proti vlhkosti. Vaše krev tvoří více než 90 procent vody, a používá vodu k dopravě kyslíku, živin a protilátek v celém těle.

KOLIK VODY VAŠE TĚLO OPRAVDU POTŘEBUJE?

Osm sklenic vody denně je dobrý start, ale vaše tělo může potřebovat více. Dobrým pomocníkem je použít jako vodítko barvu moči. Pokud jste dobře hydratovaní, měla by být vaše moč být jasná, nebo téměř průzračná. Upozorňujeme, že toto vodítko nefunguje, když užíváte doplňky vitamínu B s riboflavinem, který mění barvu vaší moči na jasně žlutou.

Podle odhadů více než dvě třetiny všech lidí nepijí dost vody a trpí určitým stupněm dehydratace. Věděli jste, že jen 5 procent poklesu tělních tekutin může způsobit 25 až 30 procentní ztrátu energie? Bohužel mnoho lidí se obrací na stimulanty jako je kofein a cukr, aby posílili své energetické hladiny, když se cítí vyčerpaní. Problém je, že tyto látky jen dále zvyšují vaši potřebu vody, stejně jako potenciálně způsobují nesčetné množství dalších zdravotních problémů.

Příště, až budete cítit pokles vaší energie, dopřejte si v pohodě plnou sklenici vody a uvidíte, jestli zaznamenáte rozdíl v tom, jak se cítíte.

 A JAK JE TO U DĚTÍ?

Děti potřebují na půl kila své tělesné hmotnosti třikrát více vody než dospělí. Protože jejich imunitní a detoxikační systémy nejsou ještě plně vyvinuty, působí na ně mnohem více jakékoliv nežádoucí účinky nečistot ve vodě.

Zvláště olovo je pro děti nebezpečné. Ve zdrojích pitné vody se rovněž začínají objevovat pesticidy a herbicidy. Vzhledem k tomu, že děti ve vývoji nejsou plně schopné odstranit je ze svého těla, vědci stále více nabývají podezření, že je to jeden důvod k explozi počtu případů autismu a ADHD.

Porucha pozornosti a hyperaktivní chování u dětí byly spojené se změnami hladiny hormonů štítné žlázy, proto ona podrážděnost a agresivní chování. Pesticidy a herbicidy mají prokazatelně nepříznivý vliv na hormony štítné žlázy.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Instagram zdravablondyna NA INSTAGRAMU
přidejte se k nám!
Naší komunitu žen, maminek, tatínků (pár jich tu máme!) si hýčkáme.
Díky newsletterům budete s předstihem vědět o všech akcích, slevách,
novinkách i předprodejích. Některé nákupní bonusy zasíláme pouze našim odběratelům!
Každý měsíc se navíc bude automaticky účastnit slosování o dárkový poukaz.